Konkurss Aasta Ettevõtlus 2018

Lääne-Virumaal on kokku tulnud meeskond, kes soovib tunnustada ettevõtlust ja ettevõtetes töötavaid inimesi. Eesti Meedia ja Arenduskeskus korraldavad koostöös auhinnagala, et tänada ettevõtjaid ja töötajaid. Kindlasti väärivad paljud tänu- ja kiidusõnu, kuid oleme sel aastal otsustanud välja valida väga väikese, kuid tubli osa.

Tunnustame „Aasta ettevõtet", mis on Eesti kapitalil põhinev ning tööandjaks Lääne-Viru maakonnas. Auhind omistatakse ettevõttele, kelle tegevus on piirkonnale avaldanud olulist mõju. Ettevõte on arenev ja arvestab oma tegevuses sotsiaalseid aspekte ning on positiivse mainega. Kandidaate saab esitada SIIN

Tunnustus „Aasta toode või teenus" omistatakse uudsele tootele, mille on tarbijad hästi omaks võtnud. Toode on innovaatiline ja toetab säästva arengu põhimõtteid. Ettepanekuid saab esitada SIIN

Nende tunnustuste saajad valib välja žürii, kuhu kuuluvad nii korraldusmeeskonna, Luminor panga, Rakvere Ametikooli kui ka ettevõtjate ühenduste esindajad. 

Tunnustame samuti ettevõtjaid, kes on tegutsenud maakonnas 10,15 ja 20 aastat ning „Tublisid töötajaid" (ankeet SIIN), kes on asutuses töötanud vähemalt 10 aastat ja olnud ka ühiskondlikult aktiivsed.

Iga-aastaselt välja antav "Julge alustaja" tiitel omistatakse ettevõttele, kelle registreerimisest ei ole möödunud rohkem kui 3 aastat (36 kuud). Aktiivne ja toimekas ettevõtja, kes on vähemalt 51% ulatuses firma osanik, peab olema juhtinud ettevõtet vähemalt 1 aasta. Julge alustaja toode või teenus on omanäoline ja tema turunduskanalid (koduleht ja/või sotsiaalmeediakonto) on atraktiivsed. Julge alustaja kandidatuure on võimalik esitada SIIN.

Esmakordselt sellel aastal tunnustatakse ka õpilasfirmasid ja õpilasfirmade juhendajaid.

Tunnustuse „Aasta õpilasfirma“ tiitel omistatakse silmapaistvaimale eelneval õppeaastal Lääne-Virumaal tegutsenud riiklikult registreeritud õpilasfirmale. Tunnustuse saanud õpilasfirma äriidee on väga hea; toode või teenus on läbinud tootearenduse protsessi; ettevõtte raamatupidamine on korrektne, turundusstrateegia on silmapaistev; toote või teenuse müük on olnud edukas. Kandidaate tiitlile "Aasta õpilasfirma" saab esitada SIIN.

Tunnustuse „Pühendunud juhendaja“ tiitel omistatakse juhendajale, kes on panustanud õpilas- või minifirmade projekti kaudu noorte ettevõtlikkuse arendamisse; olnud juhendajaks mitmetele õpilas- või minifirmadele; juhtinud õpilas- või minifirmat, mis on olnud edukas ning saavutanud suurepäraseid tulemusi. Kandidaate tiitlile "Pühendunud juhendaja" saab esitada SIIN.
 

Samuti ootame ettepanekuid koos põhjendustega kõikidelt e-kirja teel info@arenduskeskus.ee. 

Loe ka Virumaa Teataja artiklit "Parimad ettevõtjad väärivad aupaistet".