ÜHISNÄDAL 2014

Ühisnädala fotoalbum 2014

Kodanikuühenduste päev Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis Mõdrikul 24.11.2014


Kodanikupäev Kadrina Keskkoolis 25.11.2014

Martin Meitern EMSL 


MTÜ Huviselts Elujoon - Avatud uste päev 25.11.2014


Korvpalliõhtu Haljala Noortekeskuses 25.11.2014


Karateõhtu Rakvere Avatud Noortekeskuses 26.11.2014

Palermo Fight Club peatreener Kert Karus


 Lääne-Virumaa kodanikuühenduste konverents "Motivatsioon muutust luua" 27.11.2014 Rakveres

(Fotod Martin Nikolajev)

 

Marko Torm Lääne-Viru maavanem

Sven Hõbemägi Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

Tea Treufeldt Lääne-Viru Arenduskeskuse juhataja

Kairit Reiman konverentsi moderaator

Loone Ots Lastekaitse Liidu president

Helmi Urbalu Lääne-Viru Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees

Kaido Veski Virumaa Rahvaülikooli Seltsi eestvedaja 

Artur Talvik - kodanikuliikumise aktivist ja filmimees

Bonzo

Lääne-Virumaa "Sädeorganisatsioon" 2014 MTÜ Emumäe Arenduskeskus Triinu Pohlak

Lääne-Virumaa "Sädeinimene" 2014 Maria Kams


Osaluskohvik Rakvere AQVA Konverentsikeskuses 28.11.2014


Roela Rahva Majas Vinni valla aastapäeva tähistamine 30.12.2014 (Allikas: Vinni valla koduleht)


Kunda Ühisnädala sündmuste pildialbum: http: www.selts.ee/yhisnadal/


Osaluskohviku pildid on leitavad: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.506779839464426.1073741826.147263232082757&type=3&uploaded=77


Kokkuvõtted Lääne-Virumaa kodanikuühenduste Ühisnädalast

Üleriigilisel Ühisnädalal osales ligi 10 000 eestimaalast. Lääne-Virumaal võttis Ühisnädala tegemistest osa enam kui 1600 inimest, mis on teiste maakondadega võrreldes väga aktiivne osalus. Programm oli tihe ja vaheldusrikas, pakkudes erinevaid tegevusi nii noortele kui täiskasvanutele. Ühisnädala raames toimusid erinevad ettevõtmised Rakvere linnas, Sõmerul, Kundas, Mõdrikul, Kadrinas, Haljalas, Kadilas, Järsi külas (Tamsalu vald), Tapal, Mõedakul ja Roelas.

Sel aastal pöörasime arenduskeskusega erilist tähelepanu noortele. Vabatahtliku tööd ja vabaühenduste teema tutvustamiseks toimusid Rakvere ja Haljala Noortekeskustes noorteõhtud. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis, Kadrina Keskkoolis, Rakvere Gümnaasiumis ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis toimusid seminarid vabatahtlikuse ja MTÜ teemadel. Ühisnädala korraldamisel tegime koostööd EMSL-i kogukonnapraktikaga ja noored olid ka ise aktiivselt haaratud Ühisnädala planeerimisse ja ürituste korraldamisesse. Arenduskeskuse noored praktikandid Rakvere Reaalgümnaasiumist ja Rakvere Gümnaasiumist olid abiks noorteõhtute korraldamisel ja konverentsi läbiviimisel.

27. novembril 2014 toimunud kodanikuühenduste konverentsil "Motivatsioon muutust luua" anti üle tunnuskirjad maakonna "Sädeinimesele" ja "Sädeorganisatsioon" 2014. Lääne-Virumaa "Sädeinimene" 2014 on Maria Kams ja Lääne-Virumaa "Sädeorganisatsioon" 2014 on MTÜ Emumäe Arenduskeskus.

Konverentsi materialid:

Ääremaa üheskoos turvaliseks debati salvestus: https://www.youtube.com/watch?v=Isrib4Y_czs&list=PLg4KNaOTAiBIZ1UlAuKBMbDNhctSGT8w_

Ühisnädala läbiviimist toetasid Lääne-Viru Maavalitsus, VIROL, EAS, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja teised partnerid maakonnast.

Suur aitäh kõigile korraldajatele ja kaasalööjatele Lääne-Virumaal!

Katrin Põllu
MTÜ konsultant
SA Lääne-Viru Arenduskeskus


Selgunud on Lääne-Virumaa "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" 2014

27. novembril 2014 toimunud kodanikuühenduste konverentsil "Motivatsioon muutust luua" anti üle tunnuskirjad maakonna "Sädeinimesele" ja "Sädeorganisatsioon" 2014.

Lääne-Virumaa "Sädeinimene" 2014 on MARIA KAMS

Rakvere Reaalgümnaasiumi huvijuht ja õpetaja, Rakvere Karmeli koguduse noorsoojuht. Marial on väga hea motiveerimisoskus, arendab koostööd kogukonnaga (ühised ettevõtmised vilistlaste ja lapsevanematega), osaleb tulemuslikult erinevates projektides, korraldab koos õpilastega maakondlike sündmusi (abiturientide ball, etlejate konkursid, infopäevad, huvimess jne), vabatahtliku tegevuse arendaja ja viinud kooli õpilasesinduse töö uuele tasemele. Rohkem, kui 7 aastat on ta panustanud mitmete noorsooalaste suurprojektide õnnestumisse Rakvere Karmeli koguduse noorsoojuhina. Maria on olnud partneriks kogukonnapraktika käivitamisel. Ta on aidanud kaasa Rakvere ööjooksu korraldamisele.
Maria on üks kaasasutaja septembrist alustanud ja suurt populaarsust kogunud Pop-Rock koorile Fusion. Maria Kams on hinnatud ning armastatud noorte hulgas ning samaväärselt kolleegide silmis.

"Sädeinimene" 2014 kandidaadid:

Anne Kivisaar - Vihula vallavalitsuse arendusnõunik, kes oma tööga seob kõiki erinevaid valdkondi: informeerides, jagades kogemusi, juhendades, õpetades, osa võttes, inspireerides.

Katrin Vaheoja - Võsu kooli hooliv ja abivalmis noor õpetaja, kellele saab alati loota ning kellega koostöö on puhas rõõm. Tal on tugev toetus õpilaste ja õpetajate poolt ning tema hea tuju ja isemoodi huumorimeel muudavad ka kõige hallima päeva päikselisemaks. Katrin on julge ja iseteadlik ega hooli raskustest, alati leiab mooduse kuidas töö ja tegemistega edukalt hakkama saada. Tema juhendamisel alustas tööd koolis koolileht ning suure entusiasmiga viib läbi õpilastega näiteringi. Katrin Vaheoja ongi Võsu Kooli säde.

Triinu Pohlak - Märkimisväärne on Triinu tegutsemine vabatahtlikuna kogu Rakke valla hüvanguks. Triinu Pohlak on alati abivalmis ja särtsakas kaasa lööma erinevatel külaelu edendavatel üritustel nii oma vallas, kui ka mujal. Ta on kaasa aidanud Rakke Spordiklubi tegevuses (rattamaratoni radade vabatahtlik puhastaja jne) samuti üks eestvedajaid MTÜ Emumäe Arenduskeskuse ürituste läbiviimisel. Alati abivalmis ja tegus vabatahtlik!

Lääne-Virumaa "Sädeorganisatsioon" 2014 on MTÜ Emumäe Arenduskeskus.

MTÜ Emumäe Arenduskeskuse inimesed on alati valmis panustama oma aeg külaelu arendamisse, sageli selle eest vastu saamata muud kui külaelanike tänu. Ühingu liikmed arendavad kodukohta vabatahtlikkuse alusel ja edendavad sellega külaelu. Emumäe arenduskeksus on läbiviinud terve hulga üritusi, mis on tänaseks kujunenud traditsioonideks.

MTÜ Emumäe Arenduskeskuse ettevõtmised:
- Laulupidu Emumäel
- 10. Emumäe jooks 2014
- juba neljandat aastat kogunesid Emumäele suured ja väikesed nõiad 2014
- Rakke Rattamaraton, kus juba mitmendat aastat ootas rattureid Emumäel üllatuspunkt Emumäe infopunkt
- MTÜ Emumäe Arenduskeskus kaupleb kohalike käsitöömeistrite toodanguga paljudel laatadel
- "Iga pink räägib loo“ Emumäe lõunanõlval, imeilusa vaatega kohas, asub pink hääbunud külade mälestuseks ja "külade-puu" Eestimaa külade auks

"Sädeorganisatsioon" 2014 kandidaadid:

Seltsing Rakvere O.T.T. algatusel on Rakveres tulemuslikult käivitunud Otse Tootjalt Tarbijale iganädalane kaubakohtumine ning igal neljapäeval kell 19.00-19.30 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu parklas vahetab kaup omanikku. Kaubakohtumistel osaleb 50 – 100 inimest. Tekkinud on kogukond, kelle väärtuste hulka kuuluvad lühikese tarneahela, ökoloogiliselt puhta toidu ning kohaliku maaelu toetamine.
Rakvere O.T.T. kaubakohtumistega toetatakse väiketootjaid Lääne-Virumaal. Eduka ja aktiivse tegevusega esimese 6 kuu jooksul on kasutanud võimalust oma tooteid pakkuda 20 erineva suurusega kohaliku toidu pakkujat.

MTÜ Roela Rahva Maja on kohaliku kultuurielu kandja ja edasiviija. Rahvamaja täidab olulist rolli kogu Vinni valla kultuurielu rikastamisel.
Roela rahvamajale usaldatud maakondlike, ülevallaliste ja ka vabariiklike ürituste õnnestumises võib alati kindel olla.
Rahvamaja on kohtumispaigaks ja ühendajaks erinevatele põlvkondadele.
Rahvamaja on alati toetanud isetegevuse arengut, aidanud kaasa mitmekülgsele kultuuritegevusele nii Roelas kui ümberkaudsetes külades ja kaugemalgi.
45 aastat on rahvamaja tööd kureerinud särtsakas juhataja Reet Alavere.

Ühisnädala läbiviimist toetavad Lääne-Viru Maavalitsus, VIROL, EAS, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja partnerid maakonnast.

Kodanikupäeva ümber koondunud Ühisnädal väärtustab kodanikualgatus, aktiivseid inimesi ja koostööd kolmandata sektoriga laiemalt. On ilusaks traditsiooniks saanud, et Ühisnädal jooksul pööratakse igas maakonnas erilist tähelepanu kodanikuühiskonna arengule ning julgustatakse inimesi kodanikualgatustele.


Alanud on Lääne-Virumaa Sädeinimese ja Sädeorganisatsiooni valimised - osale hääletamisel!

Lääne-Viru Arenduskeskus kutsub üles kõiki maakonna inimesi ja ühendusi valima 2014. aasta tunnuskirja „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“ saajad. Anna oma hääl siin!

Hääleta ja anna teada, kes väärib 2014. aastal tiitlit "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon".

Hääletamine kestab kuni 24. november 2014.

Kandidaadid:
"Sädeinimene" 2014
• Katrin Vaheoja - tubli noor õpetaja Võsu Koolis
• Anneli Kivisaar - oma tööga Vihula vallas seob erinevaid valdkondi, jagab kogemusi, juhendab, võtab osa ja inspireerib
• Triinu Pohlak - alati abivalmis, särtsakas ja tegus vabatahtlik Rakke vallas ja kaugemalgi
• Maria Kams (Kingsepp) - hinnatud ja armastatud noosootöötaja ja vabatahtliku tegevuse edendaja Rakvere Reaalgümnaasiumis ja Karmeli Koguduses


"Sädeorganisatsioon" 2014
• MTÜ Roela Rahva Maja - on olnud 45. aastat kahaliku kultuurielu kandja ja edasiviija. Rahvamaja on kohtumispaigaks ja ühendajaks erinevatele põlvkondadele.
• Seltsing - Rakvere O.T.T. (Otse Tootjalt Tarbijale). Seltsingu algatusel pakutakse Rakveres linnakodanikule iganädalaselt kohalikku värsket (mahe) toitu.
• MTÜ Emumäe Arenduskeskus - vabatahtliku tööga edendatakse külaelu, korraldatakse üritusi, müüakse kohaliku käsitööd.

Tunnuskirja saajad kuulututakse välja 27. novembril 2014 toimuval kodakuühenduste Ühisnädala konverentsil "Motivatsioon muutust luua".

Tule ja osale konverentsil! Konverents on osalejatele tasuta. Registreeru konverentsile.

Kodanikupäeva ümber koondunud Ühisnädal väärtustab kodanikualgatus, aktiivseid inimesi ja koostööd kolmanda sektoriga laiemalt. On ilusaks traditsiooniks saanud, et Ühisnädal jooksul pööratakse igas maakonnas erilist tähelepanu kodanikuühiskonna arengule ning julgustatakse inimesi kodanikualgatustele. Lääne-Viru Arenduskeskuse eestvedamisel toimub huvitavaid ettevõtmisi üle maakonna. Toredat tegevust pakuvad mitmed ühendused ja Ühisnädala konverentsil saavad tunnustatud maakonna "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon". Ühisnädala läbiviimist toetavad Lääne-Viru Maavalitsus, EAS, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja partnerid maakonnast.

Vaata! Lääne-Viruaal toimub üle 20-ne erineva ettevõtmise! Ühisnädala Programm: http://mty.arenduskeskused.ee/yhisnadal/


Kui soovid, et ka sinu ettevõtmise oleks Ühisnädala programmis saada sündmuse kirjeldus Lääne-Viru Arenduskeskuse MTÜ konsultandile Katrin Põllu mty@arenduskeskus.ee.


Ühisnädala KONVERENTS "Motivatsioon muutust luua"

27. november 2014 kell 12:00 kuni kell 17:00

Lääne-Virumaa (Aqva Hotel & Spa Konverentsikeskus Parkali 4, RAKVERE)

Konverentsil vaadeldakse lähemalt, kuidas värvata ja hoida motiveerituna kolmandas sektoris tegutsevaid ühendusi ja inimesi?  Millest sõltub ühenduste tegutsemisvõimekus ja jätkusuutlikkus?

Konverentsi PÄEVAKAVA

11.30 Registreerumine, tervituskohv
12.00 Avasõnad
Lääne-Viru Maavanem
Tervitussõnad Sven Hõbemägi VIROL
Tervitussõnad Tea Treufeldt Lääne-Viru Arenduskeskus
12.15 Kuidas kodanikuühendus suudab muuta kohalikku elu?
Loone Ots, Lastekaitse Liidu President
13.00 Tegutseva ja uue ühingu väljakutsed ning koostöö
Helmi Urbalu, Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koda
Maiu Maasi, Lääne-Viru Sclerosis Multipleksi Ühing
13.30 Elukestev õpe kogukonnas. Kogukonnaloo vajalikkus
Kaido Veski, Virumaa Rahvaülikooli Selts
14.00 Lõuna
15.00 Vabatahtlike kaasamine ja motiveerimine. Kodanikuühiskonna areng
Artur Talvik, kodanikuliikumise aktivist ja filmimees
16.00 Muusikaline vahepala
16.15 Lääne-Viru maakonna noorsootöötaja ja terviseedendaja tunnustamine
16.30 „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“ kandidaatide tutvustus ja tunnustamine
17.00 Kokkuvõtted

Moderaator Kairit Reiman Teeninduskoolituse OÜ
 

Osalemine on TASUTA!

REGISTREERU SIIN

Lisainfo mty@arenduskeskus.ee
Või telefonil 3258028

Toetajad: Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital ning Lääne-Viru Maavalitsus.


 

„Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“ 2014 ootab kandidaate

Lääne-Viru Arenduskeskus kutsub üles esitama oma kandidaate tunnuskirjale „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“. Oma ettepanekuid saab esitada 27. oktoobrini ning tunnuskirja saajad kuulutatakse välja kuu aega hiljem 27. novembril Lääne-Viru Kodanikuühiskonna Ühisnädala raames toimuval konverentsil. Tunnuskirja saaja selgitatakse välja elektroonilisel hääletusel arenduskeskuse kodulehel ja oma hääli saab anda alates 3. - 24. novembrini 2014.

Lääne-Virumaa arenduskeskuse juhataja Tea Treufeldt kutsub üles tunnustama aktiivseid kodanikke ja organisatsioone: „Tunnuskirja anname Lääne-Virumaa kodanikule, kodanikuühendusele, kohalikule omavalitsusele või organisatsioonile/ettevõttele silmapaistva tegevuse eest kodanikuühiskonna loomisel, arendamisel ja tulemuslikul käivitamisel. Olulisel kohal on erinevate sektorite vahelisele koostööle kaasaaitamine ja Lääne-Viru Maakonna arengu toetamine.“

Tunnuskiri „Sädeinimene“ või „Sädeorganisatsioon“ saaja otsustavad Lääne-Virumaa vabaühendused, kohalikud omavalitsused ja ettevõtted lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Alates 03. novembrist 2014 saab kandidaatide poolt hääletada arenduskeskuse kodulehel.

Tunnuskirja saajad kuulutatakse välja 27. novembril toimuval kodanikuühenduste Ühisnädala konverentsil AQVA Hotelli konverentsikeskuses. Ühisnädala läbiviimist toetavad Lääne-Viru Maavalitsus, EAS, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja partnerid maakonnast.

Ettepaneku koos põhjendusega tunnuskirja saamiseks võib esitada kodanik, kodanikuühendus, kohalik omavalitsus või organisatsioon/ettevõte. Tunnuskirja ei saa määrata kahel järjestikusel aastal samale isikule või organisatsioonile. Kandidaatide esitamiseks tuleb täita vastav taotlusvorm, mis asub arenduskeskuse kodulehel www.arenduskeskus.ee. Taotluste esitamise tähtaeg on 27. oktoober 2014. Taotlusi saab esitada elektrooniliselt mty@arenduskeskus.ee, kirjalikult posti teel või tuues isiklikult taotluse arenduskeskusesse.

Lääne-Viru Arenduskeskus annab tunnuskirju välja juba kolmandata aastat. 2012. aastal tunnustati „Sädeinimese“ tiitliga Mare Vassiljev’it oma aktiivse tegevuse eest Juhan Kunderi Seltsis. „Sädeorganisatsiooni“ tiitli pälvisid 2012. aastal Vinni vald ja Väike-Maarja Põllumeeste Selts. 2013. aastal oli maakonna „Sädeinimene“ Marika Vartla pälvides tiitli Tudu aleviku heakorra loomise ja ettevõtluse toetamise eest. 2013. aasta „Sädeorganisatsioon“ oli Tamsalu kultuurimaja.

Lisainformatsioon:
Katrin Põllu
MTÜ konsultant
tel:+372 325 8028
GSM: +372 585 01 250
Skype: Katrin.Pollu
e-mail: mty@arenduskeskus.ee

SA Lääne-Viru Arenduskeskus
Fr. R. Kreutzwaldi 5
Rakvere
44314 Lääne-Virumaa


LIITU ÜHISNÄDALA KAVAGA!

24. - 30. novembril 2014.a toimub Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusel teistkordselt üle Eesti Ühisnädal, mille raames pöörame igas maakonnas erilist tähelepanu kodanikuühiskonnale ning julgustame inimesi kodanikualgatusele. Sellel nädalal on kõik oodatud midagi ette võtma ja varasemalt mõttes olnud ideid ellu viima. Olgu selleks siis organisatsiooni avatud uste päev, arutelu kohaliku omavalitsuse inimestega või mõni teine tore sündmus: mõttekoda, kunstinäitus, kasvõi oma sõpruskonna ühine väljasõit. Kõik, mis väärtustab või tutvustab teistele kodanikualgatust, koosloomist ja ühistegevust on teretulnud ning oodatud.

Ühisnädal saab alguse 19. novembril avakonverentsiga Tartus, novembri alguses plaanime välja anda Postimehe vahelehena ka Kogukonnalehe. Kõiki tegevusi kajastame maakondlike arenduskeskuste veebilehel MAKIS ühtses kalendris: http://mty.arenduskeskused.ee/Yhisnadal/.

1. Korralda oma sündmus Ühisnädalal! Kodanikuaktivistid, vabaühendused, ettevõtjad, avaliku sektori organisatsioonid on oodatud oma tegevust ja kodanikuühiskonna mitmekesisust näitavaid sündmusi korraldama just Ühisnädalal. Sündmus võib olla korraldajale meeldivas formaadis – arvamusartiklitest suurte konverentside või tunnustusüritusteni. Formaadi ja mahu osas Ühisnädal piiranguid ei sea.

2. Lisa oma sündmus Ühisnädala kalendrisse! Programm veebilehel täieneb pidevalt, sisaldades nii Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt toetatud ning maakondlike arenduskeskuste poolt läbi viidavaid tegevusi kui ka organisatsioonide omal algatusel korraldatavaid aktsioone. Ühtne kalender kajastab kodanikuühiskonna mitmekesisust ning loob tervikliku käsitluse toimuvast ehk ole pildil! Oma sündmuse lisamiseks saada sündmuse kirjeldus Liannele (lianne@heak.ee) või maakondliku arenduskeskuse MTÜ konsultandile.

3. Kajasta Ühisnädalat oma veebilehel! Lisa Ühisnädala bänner oma veebilehele, mis viib külastaja Ühisnädala kalendrini. Nii näitad, et oled osa suuremast võrgustikust ning lood ühistunnet. Bänneri saad Maikolt (maiko@jarvamv.ee).

Üle-eestilise partnerlust korraldab Lianne Teder (lianne@heak.ee, 5291 034). Maakondliku või kohaliku sündmuse korral võta ühendust MTÜ konsultandiga Katrin Põllu (mty@arenduskeskus.ee, 58501250) SA Lääne Viru Arenduskeskuses.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimus esimest korda 2013.a novembrikuu viimasel nädalal, kodanikupäeva ümber. Ühisnädal kasvas välja kodanikuühenduste üle-eestilistest konverentsidest ja Domus Dorpatensise Kodanikuühiskonna nädalast. Ühisnädala mõte on lihtne – sellel nädalal räägime kodanikuühiskonnast, koos loomisest ja ühistest ettevõtmistest.
2013. aastal viidi Ühisnädala raames läbi ligikaudu 200 sündmust, millest võttis osa üle 6000 inimese. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kuuekümne partneri. Lisaks sellele ilmus meedias erinevaid artikleid, korraldati debatte ja oli põnevaid teleesinemisi ja väiksemaid sotsiaalmeedia kampaaniaid.