U.S.A päevad noortele TTÜ Mektory's

 Lääne-Viru koolinoored kohtuvad järgmisel nädalal NASA astronaudiga

Järgmisel teisipäeval, 27.septembril,  avaneb 50 Lääne-Viru koolinoorel võimalus osa saada põnevast päevast Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Kui päeva ühes pooles juhendavad Mektory töötajad meie maakonna noori robootikaalastes töötubades, siis päeva teises pooles on õpilastel võimalus kohtuda USA päritolu NASA astronaudi kolonel Douglas H. Wheelock’iga.

Kõrgelt tunnustatud NASA astronaut, kolonel Wheelock on kosmoses veetnud 178 päeva ja käinud kosmosekõndidel kokku 43 tunni ja 30 minuti jagu. Muuhulgas on tema esimene inimene, kes tegi kosmoses Foursquare’i rakenduses check-in’i ja jagas Twitteri vahendusel hulga pilte oma missioonidest.

Tegemist käesoleval õppeaastal igakuiselt toimuma hakkava ja kõigile maakondade 8.-11.klassidele suunatud ürituste sarjaga, mis saab teoks Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory koostöös. Sarja iga päeva formaat on sama, kuid loomulikult on igal korral õpilastel võimalik kohtuda mõne uue põneva USA-ga seotud isikuga.

Maakondlikult teeb Mektory antud ürituste sarja raames koostööd Lääne-Viru Arenduskeskusega. Teisipäeval sellest ainukordsest sündmusest osa saavad koolinoored õpivad Rakvere Põhikoolis, Tamsalu Gümnaasiumis, Kadrina Keskkoolis, Kunda Ühisgümnaasiumis Uhtna Põhikoolis, ja Muuga Põhikoolis. 

Kohtumist kolonel Douglas H. Wheelock'iga kantakse üle veebis, seega kõigil on võimalus jälgida kosmosealast avalikku loengut ja arutelu ka otseülekandena. Lähem info Mektory kodulehel.

Ekskomandör Douglas H.Wheelocki loeng

forte.delfi.ee/news/kosmos/otse-kosmosesse-vaata-tana-tallinnas-toimuvat-rahvusvahelise-kosmosejaama-ekskomandor-douglas-h-wheelocki-loengut

Rakvere Põhikooli õpilaste poolt kirja pandud muljeid on võimalik lugeda Virumaa Teatajast (1.oktoober). Pilte toredast päevast võib vaadata siit.