12.-13. aprillil leidis aset Lääne-Virumaa ning Jõgevamaa puidusektori ettevõtete esindajate ühine õppereis Lõuna-Eestisse.

Õppereisi programm oli piisavalt sisukas selleks, et tegevust jaguks mitmeks päevaks.
Esimesel päeval külastati Võrumaal Verijärvel asuvat aktsaiseltsi Barrust, mille tegemiste kohta andis sisuka ülevaate selle tegevjuht Jürgen Ainsalu. Lisaks küsimuste esitamisele oli külastajatel võimalus oma silmaga ka tootmisprotsessi jälgida ning vaadata, kuidas palgist liimplaati tehakse.
Pärastlõunal oli päevakorras Väimelas asuva puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse TSENTER ning Kagu-Eesti puiduklastriga tutvumine. Ülevaate asutuste tegemistest ja pakutavatest teenustest andsid TSENTRI juhataja Kalev Kaarna ning nii TSENTRI kui kalstri juures igapäevaselt tegev Hille Lillemägi.
Teine reisipäev algas UPM-Kymmene Otepää AS külastusega. Vineeritehasest andis põhjaliku ülevaate kvaliteedijuht Mihkel Karulaas.
Seejärel võeti ette teekond Elva külje all tegutsevasse ettevõttesse ASi Tarm, mille tegevusi tutvustas selle juht Andrus Tani. Ettevõte tegeleb sise- ja välisvoodrilaudade, põranda- ja terrassilaudade, aialippide, saematerjali ning nelikant höövelpuidu valmistamisega.
Viimasena külastati Tartus asuvat kõrgkvaliteedilise elamispinna projekteerimise, tootmise, ehitamise ning müümisega tegelevat ettevõtet Kodumaja AS, kus meid võõrustasid tootearenduse direktor Elar Vilt ning ostudirektor Jalmar Lorenz.
Täname veelkord kõiki meid võõrustanud ettevõtteid ning soovime neile edu kõikides ettevõtmistes!
Katrin Mõts
Ettevõtluse arendamise programmi juht
Tel: 5341 5788
E-post: katrin@arenduskeskus.ee

Barrus AS

TSENTER ja Kagu-Eesti Puiduklaster

UPM-Kymmene Otepää AS

Tarm AS ja Kodumaja AS