Ettevõtliku kooli maakondliku võrgustiku loomise ja arendamise eesmärgiks on toetada haridusprogrammiga Ettevõtlik kool liitunud koole, luua neile võimalus omavahel kogemuste ja parimate praktikate jagamiseks ettevõtliku õppe rakendamisel.

Esimene kokkusaamine võrgustikuga 2016/17 õppeaastal liitunud koolidega toimus 31.märtsil Rakveres, mil koolitaja Harald Lepisk viis läbi "Koolijuhtide ja õpilasesinduste arengupäeva". Kogunesid Uhtna Põhikooli, Rakvere Põhikooli, Vajangu kooli, Tamsalu Gümnaasiumi, Rakvere Gümnaasiumi ja Haljala kooli juhtkondade ja õpilasesinduste liikmed.

Üheskoos avastati, mis toimub igas koolis hästi ja mida teistel koolidel oleks sellest õppida. Seejärel unistati, milline arengukeskkond oleks koolitusel osalenute arvates unistuste kool. Üheskoos kujundati oma koolide tarbeks unistusteni jõudmise teekond ning sätiti esimesed sammud unistusteni jõudmiseks.

1. novembril 2017 toimus maakondliku ettevõtliku kooli võrgustikuga liitunud koolide õppereis Pärnumaale. Külastati Pärnu-Jaagupi kooli ja Rääma Põhikooli, kus tutvuti kahe põhikooli meetoditega ettevõtliku õppe rakendamisel koolitöös. Õpetajatel oli võimalus külastada tunde, teha ise rühmatööd ja uurida õpetajate ja koolide juhtkondade käest Ettevõtliku kooli võlu- ja valukohti ja panna tallele uusi ideid ja mõtteid oma koolis õppetöö elavdamiseks ja arendamiseks. Päeva lõpuks külastati ka Pärnu Koidula Gümnaasiumi, et tutvuda riigigümnaasiumi võimaluste ja praktikatega. Samuti andis Pärnu linna esindaja Virve Laube ülevaate Pärnu linnast kui õpikeskkonnast.

Õppevisiidil osalesid Väike-Maarja Gümnaasiumi, Rakvere Põhikooli, Rakvere Gümnaasiumi, Tamsalu Gümnaasiumi, Rakke kooli ja Haljala kooli juhtkondade liikmed ja õpetajad. Pilte Rääma Põhikoolis toimunud nutitunnist on võimalik vaadata siit.

Lähem teave arenduskeskuse noorte ettevõtlikkuse programmi juhilt (Anu Oja, anu@arenduskeskus.ee, telefon: 5881 1639):

 

 

Koolide arengupäev