7. aprillil 2016 toimus Rakvere Ametikoolis juba traditsiooniks kujunenud Ideede laat, seekord oli tegemist juba viiendat korda toimuva suure üle-Virumaalise noorteüritusega.

Aastatega on Ideede laat kasvanud ülisuureks - osalejaks registreeris end tänavu 1300 last. Erinevates valdkondades viidi läbi ligi 50 töötuba eri vanuses noortele ning sel aastal ka esmakordselt õpetajatele.

SA Lääne-Viru Arenduskeskus viis läbi maakonna ettevõtluse kohta käiva töötoa, kus noortel oli veebimängu Kahoot! abil oma teadmisi testida nii maakondlike faktide osas kui ka maakonnas tegutsevate ettevõtete logode tundmises. Arenduskeskuse töötoast käis läbi ca 100 eri vanuses noort.

Rohkem teavet ja fotosid Ideede laada kohta on võimalik lugeda ürituse kodulehelt ideedelaat.weebly.com.

Ideede laada korraldamise eestvedaja on Lääne-Viru Maavalitsus koos paljude partneritega maakonnast ja väljaspoolt. SA Lääne-Viru Arenduskeskus oli üks maakondlikest partneritest. Ürituste läbiviimist rahastati osaliselt Euroopa Regionaalarengu fondi meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" tegevuse "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" raames.