3. oktoobril toimus Inspiratsioonilabor 2017, mis oli käesoleva aasta noorte ettevõtlikkusele suunatud üle-Eestilise ettevõtlusnädala üks keskseid sündmusi Lääne-Virumaal. Inspiratsioonilabori eesmärgiks on tõsta noorte ettevõtlusalaseid teadmisi ning pädevusi ning samas motiveerida neid nii ettevõtlikkusele kui ettevõtlusega alustamisele. Kokku oli Rakvere Tarka majja (Laada 20) päevast osa võtma registreerunud 107 noort maakonna kõigist 9. ja 10. klassidest.

Päeva esimeses pooles inspireerisid noori ettevõtlusmaailmas juba edu saavutanud inimesed - ettevõtja Gert Kristan Rungi (GKR Trading OÜ), investor Kristi Saare ja 2016.aasta õpilasfirmade Eesti võistluse võitnud ÕF Spoony üks liikmetest Juhan Kokla, kes tänaseks juhib Spoony OÜ nimelist ettevõtet.

Noored said start-up asutaja Jüri Bogatkini käe all õpetust onepager'i koostamise ja pitchingu osas, pärast mida suunduti ettevõtjatest mentorite käe all töötubadesse juba oma idee kallal tööle. Noori juhendasid Nele Rogenbaum, Rasmus Lindmaa, Henri Hang, Jüri Bogatkin ja Juhan Kokla.

Päeva viis läbi Rakvere Teatri näitleja Margus Grosnõi.

Päeva kohta on võimalik näha fotogaleriit SIIT.

Rohkem infot noorte ettevõtlikkuse programmi juhilt: Anu Oja, e-post: anu@arenduskeskus.ee.