SA Lääne-Viru Arenduskeskus korraldas 9.märtsil koostöös Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu, SA Virumaa Kompetentsikeskuse, Rakvere Linnavalitsuse ja Lääne-Virumaa Rajaleidja keskusega noorte ettevõtlikkuse edendamisele suunatud Inspiratsioonilabori.

Nn Targa Maja saali Rakveres kogunes 9.märtsi hommikul 100 maakonna noort kõigist Lääne-Viru koolidest, et kuulata inspireerivaid ettevõtjaid ja ettevõtlikke kõnelejaid ja nuputada töötoas kogenud mentorite toel päris oma äriplaani kallal. Äriplaani teemad olid seotud maakonna ning asukohast tulenevalt nn nutikate lahendusega ning nende kasutuselevõtu võimalustega.

Inspireerijatena astusid noorte ette päeva esimeses pooles digiportaali Geenius algataja Henrik Roonemaa, puidust kikilipsude idee teostaja ja ettevõtja Marje Kallaste (Wooden Lifestyle OÜ) ja ETV saate "Rakett 69" 2015.aasta võitja Karl Reinkubjas. Kõnelejad ärgitasid noori unistama suurelt, end arendama ning lõppkokkuvõttes oma ideed lihtsalt teoks tegema.

Päeva teine pool võimaldas noortel osa saada lühiloengust, kus ettevõtlikkuse edendaja ja inkubatsiooni asjatundja Ken Veski andis noortele praktilisi oskusi ja teadmisi äriplaani koostamise osas. Pärast seda oli aeg jaguneda erinevatesse töötubadesse ja töötada maakonna ettevõtjatest mentorite käe all (Hannes Võrno ja Aivo Timm Grillers OÜ-st; Peeter Ossip ja Meelis Pärjasaar Wiseman Interactive OÜ-st; Rasmus Lindmaa SA Virumaa Kompetentsikeskusest, Marje Kallaste Wooden Lifestyle OÜ-st ja Ele Sööl kodanikuühendus OTT Rakverest). Parimad viis meeskonda said oma töötoas välja mõeldud äriideed ka ette kanda.

Päeva juhtis Rakvere Teatri näitleja Margus Grosnõi.

Virumaa Teataja kajastas noorte ettevõtlikkusele suunatud päeva siin. (Artikkel on tasuline).

Pildimeenutused Inspiratsioonilaborist veebilehe allosas.

Inspiratsioonilabori läbiviimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" alategevuse "Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks" raames. Meedet rakendavad Rahendusministeerium ja EAS.

Inspiratsioonilabor