Õpilasfirmade juhendajate ja õpilaste tugimine ja maakondliku võrgustiku väljaarendamine

17.detsembril toimus Põhjakeskuses esimene Lääne-Viru õpilasfirmade laat.

Esimsel maakondlikul õpilasfirmade laadal osales 11 õpilas-, mini- ja miniminifirmat Tapalt, Rakverest, Kundast, Kadrinast, Simunast, Väike-Maarjast ja Tamsalust. Koha peal viidi läbi ka võistlus, mille käigus hindas žürii firmasid kategooriates "Parim toode/teenus", "Parim müüja" ja "Parim väljapanek".

Võitjad jagunesid järgmiselt:

"Parim toode" - ÕF Lacos (Tamsalu Gümnaasium)

"Parim müüja" - ÕF Puuka (Rakvere Reaalgümnaasium)

"Parim väljapanek" - ÕF Kotshok (Tapa Gümnaasium)

Õpilasfirmade laadast ilmus maakonnalehes Virumaa Teataja artikkel, mida on võimalik lugeda siit.

Virumaa Teatajas ilmunud fotogaleriid on võimalik uudistada siit.

Veel pilte laadast ja toodetest on võimalik näha siit.

Laada korraldamisega sooviti algatada iga-aastase maakondliku õpilasfirmade laada traditsiooni. Auhinnafondi panustasid Luminor, Aqva Hotel ja Spa OÜ, Põhjakeskus, Sushi Tiger OÜ ja Päts OÜ.

16.novembril toimus Lääne-Viru maakonna 2017/18 õppeaastal asutatud õpilasfirmade liikmetele müügioskuste tõstmisele suunatud koolitusseminar, mille viis läbi koolitaja Marek Mekk (Sebra koolitused). Müügioskuste koolituse eesmärgiks oli valmistada õpilasfirmade liikmeid ette esimesteks suuremateks müügikatsumusteks, mis ootavad ees seoses läheneva jõululaatade perioodiga.

Müügitarkust omandasid 2017/2018 õppeaasta õpilas- ja minifirmad:

ÕF Puuka Rakvere Reaalgümnaasium (juhendaja Diana Tandru)

ÕF Amore Väike-Marja Gümnaasium (juhendaja Anneli Kütt)

MF Motivatsioonilaks (juhendaja Raimo Maasik)

ÕF Helks Tapa Gümnaasium (juhendaja Külvi Kivisild)

ÕF Popket Tapa Gümnaasium (juhendaja Külvi Kivisild)

ÕF PatchEst Tapa Gümnaasium (juhendaja Külvi Kivisild)

ÕF Kotshok Tapa Gümnaasium (juhendaja Külvi Kivisild)

ÕF Lacos Tamsalu Gümnaasium (juhendaja Anu Oja)

mini-minifirmad Küünlavalgus, KHIH ja Krõllid Simuna koolist (juhendaja Siiri Kanarbik)

 

 

Õpilas- ja minifirmade tooteid on võimalik osta 17. detsembril Rakvere Põhjakeskuses, mil toimub maakondlik õpilasfirmade minilaat.

 

26. aprillil toimus ettevõtlike noorte Idee Starter - esimene maakondlik õpilasfirmade praeguste ja potentsiaalsete tulevaste liikmete ning nende juhendajate kokkusaamine. Koolitaja Harald Lepisk (www.inspiratsioon.ee) viis läbi ispireeriva päeva, kus noortel oli võimalik tutvuda selle aasta õpilasfirmade tegevustega ning leida inspiratsiooni ja indu uute põnevate ideede teostamiseks järgmisel õppeaastal.

Idee Starterist võtsid osa Rakvere Reaalgümnaasiumi, Väike-Maarja Gümnaasiumi, Tamsalu Gümnaasiumi, Tapa Gümnaasiumi, Kunda Ühisgümnaasiumi ja Kadrina Keskkooli õpilased.

Oma kogemustest õpilasfirmades tegutsemisest rääkisid:

ÕF Krõbedik ja ÕF Natür Rakvere Reaalgümnaasiumist (juhendaja Diana Tandru);

ÕF Kummitus kummutis ja ÕF Puitmälu Tapa Gümnaasiumist (juhendaja Külvi Kivisild);

ÕF Sesh Kunda ja põhikooli astme ettevõte Lipsuke Kunda Ühisgümnaasiumist (juhendaja Evely Press);

- Bright Mindsi äriideede konkursil osalenud ja publiku preemia pälvinud võistkond LacosTamsalu Gümnaasiumist.

Päeva jooksul oli noortel võimalus osaleda inspireerivates rühmatöödes ja mängudes, mille eesmärgiks oli ergutada loovust ning mõtelda uute ideede ja toodete peale, millega uuel aastal oma õpilasfirmale alus panna.

Õpilasfirmade liikmetele suunatud tegevustega jätkatakse järgmisel õppeaastal. Sügisel plaanitakse läbi viia müügikoolitus, mis aitab sügiseks tekkivate õpilasfirmade liikmetel lähenevatel jõulu- ja koolilaatadel paremini toime tulla.

Uute tekkivate õpilasfirmade toetamiseks, info- ja kogemuste vahetamiseks on Facebookis loodud suletud grupp Lääne-Virumaa õpilasfirmade võrgustik, millega huvilistel on võimalik liituda.

2016/17 aastal tegutsenud õpilasfirmade toodanguga on võimalik tutvuda ja neid omale soetada 13.mail Põhjakeskuses. Tegemist on vahetult enne emadepäeva toimuva maakonna kutse- ja kõrgkoolide messiga, kus ka õpilasfirmadel on võimalik oma toodangut ja tegemisi näidata.

Idee starter 2017