6.aprillil 2018 toimus esmakordselt 5.-9. klasside õpilastele suunatud suursündmus ÕPIME KOOS!

Tegemist on uues formaadis pingist-välja-koolipäevaga, kus noortel on võimalus omandada uusi oskusi ja teadmisi oma ala praktikute ja spetsialistide käe all. Sündmus kasvas välja iga-aastasest traditsioonilisest populaarsest Ideede laadast. Kuna aga iga traditsioon vajab muutusi ja arengut, et ajas püsima jääda, siis muutus ka õpipäeva formaat.

Õpime koos 2018 pakkus sel kevadel 20-le maakonna koolile võimalust osaleda 64 erinevas töötoas, mis toimusid erinevates Rakvere linnas asuvates ettevõtetes ja asutustes kohapeal. Selline teistmoodi pingist-välja koolipäev võimaldas õppijaks olla mitte ainult õpilasel, vaid kindlasti said uusi kogemusi noortelt ka töötubade juhendajad ise. Seetõttu oligi uue maakondliku õpisündmuse nimeks Õpime koos!

Töötubade korraldajatest partnereid oli koosõppimise päeval umbes 40 ja seda väga erinevatest valdkondadest.

Rohkem teavet ürituse ja toimunud töötubade kohta saab kodulehelt: opimekoos2018.weebly.com

Virumaa Teataja kajastused: Virumaa Teataja 17.märts 2018 Ideede laadast kasvas välja koosõppimine.

Virumaa Teataja 13.04.2018 Valimisteta volikokku: õpipäeval võib.

Õpipäeva korraldas SA Lääne-Viru Ettevõtlus ja Arenduskeskus koostöös Lääne-Virumaa Rajaleidja keskuse, Rakvere Põhikooli ja Europe Directi Lääne-Virumaa esindusega.

Uueks maakondlikuks õpiürituseks pürgiva suursündmuse Õpime koos! algne idee pärineb Rakvere Reaalgümnaasiumi eesti keele õpetajate ainesektsiooni poolt 2017. aasta kevadel korraldatud projektipäevast Mina ka!.