U.S.A Suursaatkonna ja Mektory koostööpäevade sari

Tegemist on käesoleval õppeaastal igakuiselt toimunud kõigile maakondade eelkõige 8.-11.klassidele suunatud ürituste sarjaga, mis saab teoks Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna ja TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory koostöös.

Päeva ühes pooles saavad noored juhendajate käe all osaleda robootikaalases töötoas, teises pooles aga saavad noored kasulikke teadmisi mõnel U.S.A. kultuuri ja elu puudutaval teemal. Lääne-Viru maakonna noortel oli Mektory-USA koostööpäeval võimalik osaleda 27.septembril 2016 ja 26.mail 2017.

Maakondlikult tegi Mektory antud ürituste sarja raames koostööd Lääne-Viru Arenduskeskusega.

  1. aasta sügisel toimunud sündmusest Mektory's on võimalik lugeda allpool:

 

Septembris oli Lääne-Viru koolinoortel võimalus kohtuda  NASA astronaudiga

27.septembril  avanes 50 Lääne-Viru koolinoorel võimalus osa saada põnevast päevast Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory. Kui päeva ühes pooles juhendasid Mektory töötajad meie maakonna noori robootikaalastes töötubades, siis päeva teises pooles oli õpilastel võimalus kohtuda USA päritolu NASA astronaudi kolonel Douglas H. Wheelock’iga.

Kõrgelt tunnustatud NASA astronaut, kolonel Wheelock on kosmoses veetnud 178 päeva ja käinud kosmosekõndidel kokku 43 tunni ja 30 minuti jagu. Muuhulgas on tema esimene inimene, kes tegi kosmoses Foursquare’i rakenduses check-in’i ja jagas Twitteri vahendusel hulga pilte oma missioonidest.

Sellest ainukordsest sündmusest osa saanud koolinoored õpivad Rakvere Põhikoolis, Tamsalu Gümnaasiumis, Kadrina Keskkoolis, Kunda Ühisgümnaasiumis Uhtna Põhikoolis, ja Muuga Põhikoolis.

Rakvere Põhikooli õpilaste poolt kirja pandud muljeid on võimalik lugeda Virumaa Teatajast (1.oktoober). Pilte toredast päevast võib galeriid vaadata siit.