Loading Events
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Virumaa masina- ja metallitöösturid arutasid Palmses koostöö võimalusi

13 November, 2020 @ 08:00 - 17:00

Lääne-Viru Arenduskeskuse eestvedamisel koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga toimus 12. novembril Palmses maakondlik masina- ja metallitöösturite kohtumine, et arutada sektori arenguperspektiivide ja koostöö võimaluste üle.  Kohtumisel osalesid ka esindajad Rakvere Ametikoolist ja Töötukassast.

Kohtumise juhatas sisse Arenduskeskuse tegutsevate ettevõtete konsultant Aarne Leisalu, kes ühtlasi andis ülevaate ka masinatööstuse rollist maakonna majanduses –  sektor on Lääne-Virumaa oluline teistega võrreldes töötaja kohta suurima müügitulu ja ekspordi osakaaluga tööstusharu ning ülekaalukalt kõrgema tasemega palgamaksja.

Raul Kirsimäe, Swedbanki tööstusettevõtete osakonna juhataja rääkis laiemalt masina- ja metallitööstuse sektori olukorrast ja tuleviku võimalustest ning andis mitmeid soovitusi, et koroona kriisi tingimustes toime tulla. TB Worksi juhatuse liige Veiko Tõnso andis ülevaate, mis on toimunud nende ettevõtte jaoks eksporditurgudel. Osalejad tutvustasid oma ettevõtete seisundit ja suundumusi keerukamaks muutunud majanduse ja turuoludes. Maakonna metalliettevõtted on majanduskriisis senini üpris hästi vastu pidanud ja kõlama jäi optimistlik tulevikuvaade.

Eesti Masinatööstuse Liidu esindajad Triin Ploompuu ja Priit Lind tutvustasid erialaliidu peamisi funktsioone, tegemisi ja tuleviku väljavaateid ning innustasid ettevõtteid sügavamale koostööle.

Hilisemast arutelust jäi kõlama oskustööjõu puuduse probleem ning valdkonna ja kutseõppe maine tõstmise olulisus. Kindlasti jätkatakse koostöö edendamisega laiemalt, sest tegemist on väga tugeva eksportööri ja Eesti jaoks võtmetähtsusega valdkonnaga. Eriti oluline on koostöö edendamine just nüüd, sest pandeemia on kaasa toonud väga palju muutusi maailmamajanduses.

PS Kaugematele külalistele tutvustas Palmse Mehaanikakoja tootmist ja äri erisusi ettevõtte juhataja Aitäh Anti Puusep. 

Eesti Masinatööstuse Liit’u autorsuses avaldati Äripäeva Tööstusuudistes Lääne-Virumaa metalli ja masinatööstuse tulevikarutelusid käsitlev artikkel, mille refereering on vaadatav SIIT.

Details

Date:
13 November, 2020
Time:
08:00 - 17:00
Event Categories:
, ,
Event Tags:
, , ,