Loading Events
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Arenguseminar „Ettevõtte tegevuse ja arengu rahastusvõimalused“ 10. juuni 2021, kl 13:00 – 17:30

10 June, 2021 @ 13:00 - 17:30

 

Arenguseminaril antakse ülevaade ettevõtte tegevuse ja arengu rahastamise erinevatest võimalustest. Saab tutvuda iduettevõtte käivitamise ja finantseerimise „kunstilise“ näitega.

 

Päevakava: 

13:00     Sissejuhatus

13:10     Ettevõtte finantseerimise „tööriistakast“. Valeria Kiisk, Redgate Capital AS parter ja juhatuse liige:

Pahatihti arvatakse, et ettevõtlust saab finantseerida ainult omavahenditest või pangalaenuga. See ei ole aga alati tõsi – hea potentsiaaliga äriprojektidel on rohkelt võimalusi kasvu ja investeeringute rahastamiseks. Kapitaliturgude areng, ühisrahastusplatvormide teke, kohaliku investeerimiskeskkonna areng – viimased 15 aastat on toonud suuri muutusi Eesti finantsmaastikul ning on loonud uusi võimalusi. Kuidas laieneb finantseerimisvõimaluste „palett“ ettevõtte arenemisel? Kus asetseb Sinu ettevõtte finantseerimise elukaarel ja kuidas rahastada järgmist arenguhüpet? Millal ja mis tingimustel on võimalik kaasata täiendavat kapitali? Millised on erinevate investorite ning rahastajate ootused, kuidas neile läheneda? Aga kui ettevõttel on vahendeid üle, siis kuhu ja millistel tingimustel neid paigutada?

Valeria Kiisk on üle 15 aastase kogemusega finantsnõustaja, investeerimispanganduse ettevõtte Redgate Capital partner ja juhatuse liige. Redgate Capital nõustab ettevõtteid kapitali kaasamise, ärikinnisvara ning ettevõtete ühinemis- ja omandamistehingutes Tegutsedes aastast 2008, Redgate Capital on aidanud kaasa tehingutele väärtuses üle miljardi euro. Valerial on doktorikraad ärikorralduses Tallinna Tehnikaülikoolist.

15:20     Praktiline kogemus ettevõtte arengu ja laienemise rahastamisest

  • Jan Inno, OÜ Matsimoka juhatuse liige (sh ühisrahastuse kaasamine kogemus)
  • Bert Sild, Palmse Metall (sh ühisrahastuse faktooringu kasutamise kogemus).

15:40   Iduettevõtte käivitamise ja finantseerimise näideÜkssarvik/Chasing Unicors ühisvaatamine koos moderaatori sissejuhatusega. PS Enne esitlust või süvenemiseks soovitame tutvuda vastava haridusprogrammiga (eelkõige 8. Investorid), milles ühtlasi käsitlevad teemat erinevad edu saavutanud eesti ettevõtjad.

17:30     Kokkuvõte

Seminar toimub ZOOM keskkonnas, kuid osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Registreerunutele on seminar järelvaadatav – peale seminari saadetakse nii salvestuse link, kui ettekande slaidid.

Seminar on TASUTA, kuid ettevõtetele arvestatakse seminari osalus Vähese Tähtsusega Riigiabi (VTA) arvestusse kuni 30 eur ulatuses.

 

Täpsem teave: Aarne Leisalu, Ph.D., SA Lääne-Viru Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant, mob. 5044102, e-post Aarne@arenduskeskus.ee

 

Programmis osalemisega seotud kulud kaetakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Details

Date:
10 June, 2021
Time:
13:00 - 17:30
Event Categories:
,
Event Tags:
, ,

Organizer

SA Lääne-Viru Arenduskeskus
Phone:
+372 325 8028
Email:
info@arenduskeskus.ee
View Organizer Website