(LIKVIDEERIMISEL)
 

Neljapäeval 4. novembril 2021 külastas SA Lääne-Viru Arenduskeskuse korraldusel Lääne-Virumaa metalli- ja masinatööstuse ettevõtete delegatsioon (Tamsalu EPT AS, Metalcut OÜ, Temper OÜ, Kreisi Metall OÜ esindajad) nelja eesrindlikku Harjumaa metallisektori ettevõtet, saadi ülevaade nende tegevusest ja suundumustest ning tehti ka ringkäik tootmises. Külastati

  • ägedat tootearendusettevõtet Windak OÜkus toodetakse maailma parimaid kaablikerimisliine ja mida peetakse peetakse inseneride seas üheks parimaks näiteks masinaehituses. Tänud ettevõtte juhile Madis Tomson‘ile.
  • haardega tööstusseadmete hooldusettevõtet AS Alas Kuul. Tänud meid võõrustanud keevitus ja plasmalõikeseadmete müügijuhile Andres Metsmaker‘ile.
  • tööstuspärli AS Estanc, mis valmistab projektipõhiselt protsessitehnikat. Ollakse spetsialiseerinud soojusvahetite, skruuberite ja survemahutite valmistamisele. Materjalidena kasutatakse nii süsinikterast kui ka roostevaba terast, surveseadmete valmistamiseks eriteraseid. ettevõte on kuulus eesrindliku tootmisprotsessi korralduse tegevuse oma ühiskondliku vastutustundlikkuse poolest. Tänud meid vastu võtmast ettevõtte ülioperatsioonide superviisorile Tõnis Tuuder‘ile.
  • lehtmetalli töötlemise supernäidet Inission Tallinn OÜ (metallitöö end. Hyrles), mis toodab elektotehnika tööstusele metalldetaile, karpe ja kappe ning on tuntud oma kõrgtehnoloogiliste metalli tootmispinkide ja -liinide poolest. Delegatsiooni tänu ettevõtte kvaliteedijuhile Indrek Erin‘ile,

Lõunapausi ajal ettevõttes Alas Kuul tutvustas eesti tööstuse ja finantssektori “suhet” finantsekspert Peter S Treialt, lisaks sissejuhatus Arenduskeskuse tegemistest.  Ühtlasi said osalejad külastustel kui ka nii ühisel bussisõidul ja lõunapausil vahetada kogemusi külastatavate ettevõtete ja teiste maakonna metalliettevõtete esindajatega, vahetati kontakte ja kaaluti võimalusi erinavate jääkmaterjalide kasutusvõimaluste osas.  

Kogemusreisi aitas korraldada ja juhendas meid Eesti Masinatööstuse Liidu juht Triin Ploompuu.

Osalenud ettevõtjate tagasiside oli küllalt kõrge (5,0 viie palli süsteemis). Mõned kommentaarid: huvitavad ettevõtted olid külastusprogrammi kaasatud ja ettevõtete esindajate poolne tutvustus oli suurepärane; tihe, sisukas ja huvitav päev; suurepärane korraldus; väga profesionaalne ja ettevalmistatud vastuvõtt; huvitav kogemus teiste tööpõllult; tore on ettevõtteid külastada, kui kõik esitlusest kuni ringkäiguni on põhjalikult ette valmistatud; kogemusreis ületas ootusi; väga sisukas ja suurepärane teema arendus; vahetu kontakti loomine läbi reisi teiste tööandjatega; väga tore päev oli, ettevõtted olid põnevad; suurepärane korraldus ja väga sisukas päev. Peter S Treialt‘i ettekanne hinnati põnevaks, päevakajaliseks ja huvitavaks – said selgemaks pankade käitumise põhjused. Osalejad soovisid Arenduskeskusele jõudu ja jaksu tulevikuks ning arvasid, et võtavad osa ka järgnevatest koolitustest/kogemusreisidest. Ühtasi andsid osalejad ka mitmeid mõtteid Arenduskeskuse tegevuse suunamiseks. 

Triin Ploompuu  kommentaar: Kuigi ma olen ise käinud korduvalt Windakus, Alas-Kuulis, Estancis ja Inission Tallinnas ning rääkinud Peter S Treiltiga, sain ise ka nii palju uut infot. Usun, et delegatsioon sai uusi ideid ja inspiratsiooni. Madis, Andres, Peter, Tõnis ja Indrek – sügav kummardus, hea töö eest! Leian, et Eesti ettevõtetelt on palju õppida ja väga kasulik on selliste visiitide korraldamine ja eraldi võrgustiku loomine. Usun, et saime anda oma panuse. Arenduskeskus – suur aitäh, et tegelete eraldi just masina- ja metallitööstuse koostöö edendamisega, väga tänuväärt ja nii õige asi. Väga unikaalne!

Lootusega, et kogemusreis andis osalejatele palju uuenduslikku ning ka innustust ettevõtte ja äri arendamiseks
Aarne Leisalu, Ph.D.
Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant