(LIKVIDEERIMISEL)
Seoses Vabariigi Valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukorraga ja viirusnakkuse ohuga lükkub messikülastus tulevikku. 

 

Maakondlike Arenduskeskuste Võrgustiku liige Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus RAEK  korraldab 21.-24. aprillil 2020 ühiskülastuse ülemaailmse tähtsusega tööstusmessile

HANNOVER MESSE 2020Hannover, Saksamaa.

Messil on esindatud järgmised majandussektorid: majandusteenused ülemaailmseks äritegevuseks; integreeritud protsessid ja infotehnoloogilised lahendused (digitaalne tehas); integreeritud energiasüsteemid ja mobiilsus (energia); integreeritud automatiseerimine, tööstuslik IT, juhtimistehnoloogia ja vedelike tehnoloogiad (IAMD); alltöövõtt, uuenduslikud tarnelahendused ja kergkonstruktsioonid; tööturg, koolitus, täiendõpe ja kvalifikatsioon (töö&karjäär, Tec2You, WoMenPower); pakkumised tööstuslikele idufirmadele (Young Tech Enterprise); teadus- ja arendustegevus. Eksponentide kataloog vt SIIN.  PS 2019 HANNOVER MESSE’l oli esindatud ligikaudu 6500 eksponenti 70 riigist, umbes 200 000 külastajat kõikjalt maailmast, 2500 ajakirjanikku ja viiel päeval sõlmiti 6,5 miljonit ärikontakti.

Messikülastusel saab ülevaate erinevatel turgudel toimuvast ning uute toodete ja tehnoloogiate arengutest. Messikülastuse kogemus loodetavasti motiveerib tegelema turgude arengutele vastava toote- ja teenusearendusega. Ühtlasi annab messi ühiskülastus hea võimaluse teiste ettevõtete esindajatest koosneva delegatsiooni liikmetega kogemuste vahetuseks ja koostöövõimaluste aruteluks ning eksporti toetava suhtlusvõrgustiku tekkimiseks. 

Messikülastuse osalustasu on 600 eur osaleja kohta, mis sisaldab lennupileteid (sh äraantav pagas), 3 ööd majutust hotelli kaheses toas koos hommikusöögiga, kohapealset bussitransporti lennujaamast messikeskusesse ja messikeskusest lennujaama. Ca 50% messikülastuse kuludest kaetakse EU Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Registreerimise tähtaeg 29. veebruar 2020 või kuni kohad täituvad. Ühest ettevõttest saab osaleda 1 esindaja. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted.

Täpsem teave messi ühiskülastuse ja registreerimise kohta vt. SIITKontakt: Ermo Brecher, Raplamaa ettevõtluskonsultant,+372 515 82 38, ermo@raek.ee.

PS Maakondlikud arenduskeskused korraldavad ettevõtjatele ühiskülastusi rahvusvahelistele messidele, mille loetelu leiate SIIT.