Infopäev alustavale vabaühendusele

Kutsume osalema alustavate ühenduste infopäeval, mis toimub Zoomi veebikeskkonnas 19. ja 22. jaanuaril. Infopäeval osalemine on tasuta.

Osalemiseks vali endale sobiv aeg ja registreeru:
19.jaanuar 2021 kell 10.00 – 12.00  Lisainfo ja registreerimine
19.jaanuar 2021 kell 16.00 – 18.00  Lisainfo ja registreerimine
22.jaanuar 2021 kell 14.00 - 16.00 (venekeelne) Lisainfo ja registreerimine

Miks osaleda?

Kahe tunni jooksul annavad maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultandid vastused kodanikuühendusi enim kimbutavatele küsimustele ning tutvustavad kõiki võimalusi, tugiteenuseid, mida maakondlikud arenduskeskused vabaühendustele pakuvad.

Sealhulgas saate ülevaate:

  • Tasuta maakondlike arenduskeskuste nõustamisteenusest
  • Vabaühenduste erinevatest tuluallikatest
  • Erinevatest organisatsioonidest ja keskkondadest

 

Lääne Virumaal on Teile on abiks Lääne-Viru Arenduskeskuse MTÜde konsultant Kaoke Kärdi

LVAK edastab regulaarselt „Vabaühenduste uudiskirja“. Uudiskirjaga saad liituda SIIN.

Kohtumiseni infopäeval! 

Lääne-Viru Arenduskeskus SA

Telefon: +372 325 8028
E-post: info@arenduskeskus.ee

https://www.arenduskeskus.ee/

“Ettevõtlik ühendus on hea tööandja”

 

Reedel, 9-ndal oktoobril algusega kell 10:00 leiab aset Ettevõtlusnädala raames kodanikeühendustele suunatud veebikonverents “Ettevõtlik ühendus on hea tööandja”.

Veebikonverents keskendub erinevate vabaühenduste ettevõtlusega seonduvate teemade käisitlemisele ning 2,5h kestva webinari eesmärgiks on pakkuda ühendustele inspiratsiooni, ideid ning teiste organisatsioonide kogemusi sellest, kuidas üks kodanikuühendus saab ise pakkuda teenuseid või müüa tooteid, teenida märkimisväärset omatulu ning luua seeläbi ka tasustatud töökohti.

Veebikonverents on jagatud tinglikult kolmeks osaks. Esimeses osas keskendume avalike teenuste delegeerimisele ning virtuaalstuudios on mitmed erinevad kohalikud omavalitsused, kes on oma teenuseid kodanikeühendustele delegeerinud ning teiselt poolt ühendused, kes neid teenuseid avalikule sektorile pakuvad. Arutame, kuidas kohalikud omavalitsused teenuste delegeerimiseni jõudsid, millised olid väljakutsed nii omavalitsusele kui ühendustele ning kuidas teenuste pakkumine avalikule sektorile ühenduste poolt tegelikult korraldatud on.

Webinari teises osas astuvad virtuaalsele lavale sellised vabaühendused, kes oma ettevõtlusega on alles alustanud, on oma teenuse arendamisega pigem algusjärgus ning otsivad võimalusi oma tegevuste laiendamiseks. Uurime ja arutleme selle üle, mis on oma teenuste pakkumisega alustamise või selle laiendamise juures kõige keerulisem, millised on võimalused ja valikud, mis tuleks enne hästi läbi mõelda ning kuidas õige hoog sisse saada!

Veebikonverentsi viimases blokis on külalisteks sellised organisatsioonid, kellel on iseseisva ettevõtlusega juba pikem kogemus, kes läbi ettevõtluse teenivad organisatsioonile märkimisväärset tulu ning tänu teenuste pakkumisele või toodete müügile on loonud organisatsiooni juurde ka uued töökohad. Vaatame, kust need organisatsioonid on tulnud, millise teekonna läbinud, milliseid valikuid teinud või riske võtnud ning kuidas neil täna läheb.

Veebikonverentsi juhib ja külalisi intervjueerib Rait Talvik, kellel on pikk kogemus ettevõtluskoolitajana, konsultandina kui ka teenuste arendajana kodanikeühendustes. Külalistena näeme ja kuuleme nt. Kadrina vallavanemat Kairit Pihlakut ja Merlin Rosarit Kadrina Päevakeskusest, Paide abilinnapead Siret Pihelgat ja Tiina Larvenit Süda-Eesti Sotsiaalkeskusest, Paul Poopuud Türi Spordiklubide Liidust, Aina Leed Türi Kogukonnaseltsist, Külli Mäed Heaolu ja Taastumise Koolist, Eesti Arhitektuurikeskuse juhti Raul Järgi, Diana Tamme Mondost jt.

Veebikonverents toimub Zoom webinari platvormil ning webinarile pääseb ligi järgnevalt lingilt:

https://us02web.zoom.us/j/89336988443

Zoom webinari keskkonnas saab esitada ka kirjalikult veebikonverentsil esinevatele inimestele küsimusi. Veebikonverentsil on sünkroontõlge vene keelde.

Ülekannet saab jälgida ka Facebook Live’i vahendusel ka Maakondlike Arenduskeskuste Facebooki lehelt - https://www.facebook.com/arenduskeskused . Registreeri end veebikonverentsi jälgijaks Facebookis ja saa teavitusi konverentsist - https://fb.me/e/gNSy1At6F

 

Kaoke Kärdi
MTÜ KONSULTANT
Tel: +372 58501250
mty@arenduskeskus.ee