2021
2020
2019
2018

Lääne-Virumaa 2021 Sädeinimene on Merike Freienthal ja Sädeorganisatsioon MTÜ Tarvanpää Selts

12. jaanuaril tunnustas Lääne-Viru Arenduskeskus maakonna ettevõtlikke inimesi ja organisatsioone ning andis üle tunnustused Sädeinimene 2021 ja Sädeorganisatsioon 2021.

“Neid inimesi, kes on ettevõtlikud ja panustavad omakasupüüdmatult meie kodanikuühiskonda, on meie maakonnas väga palju. Need on inimesed, tänu kellele ühiskond püsib koos, kes on oma maakonna heaks midagi suurt ära teinud või hakkama saanud märkimist väärt tegudega,” selgitab Lääne-Viru Arenduskeskuse tegevjuhi kt. Aarne Leisalu.

Lääne-Viru Arenduskeskuse vabaühenduste konsultandi Kaoke Kärdi sõnul on märkamine ja tunnustamine väga oluline. “Väga sageli inimene ise ei taju, kui palju ta on kogukonna hüvangusse panustanud, mistõttu on äärmiselt oluline selliste sündmuste kaudu neid inimesi ja nende tegusid esile tõsta,” lisab Kärdi.

 

 

Sädeinimene ja Sädeorganisatsioon 2021 nominendid

Anne Tipner-Torn: Selja-jaam, kohapealsed ja online treeningud seljale ja meelele, vaimse tervise toetaja läbi erinevate teraapiliste tegevuste, nakatavalt särasilme 🙂

Tauno Supper: Pikaajaline ja hea tööandja metallitööd mõistvatele inimestele.

Merike Freienthal: Merike Freienthal on Lääne-Virumaa Vaegkuuljate ühingu juht. Seisab oma sihtgrupi huvikaitse eest.Augustikuus korraldas Tapa linnapäevade raames Kuulmispäeva:Hea Kuulmine-hea elu.Kirjutab lisaprojekte oma ühingu tegevuseks.Covidi ajal ei istunud käed rüppes, vaid tegi ka endale oma MTÜ, kus nüüd toimetab väikese poega ja käsitöötegemisega Tamsalus. Merike on aktiivne ja heatahlik. Tõeline säde.

Robert Salep: Robert on oma tegevusega MTÜ's Massid liikuma innustanud nii paljusid inimesi hoolima oma tervisest. Julgustanud ja näidanud ülipositiivset eeskuju. Tema huumoriga vürtsitatud sotsiaalmeediapostitused panevad mõtlema "miks ma ometi siiani pole rattaga sõitma läinud või teinud üht kiiremat kõnniringi õhtuse diivanil lösutamise asemel". Kui meie maakonnas on sädeinimesed siis üks ja kindel säde on Robert. Valmis alati koos mõtlema ja vabatahtlikuna kaasa lööma. Robertiga võib luurele minna küll, iga kell!

MTÜ Tarvanpää Selts: Tantsuansambel Tarvanpää alustas aastal 1946, 1998 registreeriti MTÜ Tarvanpää Selts. Rakveres ja Lääne-Virumaal on loendamatu hulk peresid, kes saavad öelda "Tarvapää on puudutanud meie pere lugu ". Tarvanpää hoiab ja õpetab meie pärimuskultuuri. See on ühing kus tantsivad erinevad põlvkonnad, kõige noorem peagi kolmeseks saav mudilane ja vanim juba aastakümneid pensionieas olev härrasmees. Tantsurühmades on alguse saanud läbi elu kestev sõprussuhe, see on koht kus poiss õpib olema mees ja tüdruk kasvab naiseks. Täna tegutseb seltsis 11 tantsurühma, kes vaatamata viimastele keerulistele pea kahele aastale tulevad sügisel lavale ja toovad publikuni oma 75 juubelikontserdi. Selts avas hiljuti uuemeelse ja ajakohase virtuaalnäituse https://kontori.ee/tarvanpaa/. Rakvere linn on nimetanud Tarvanpää oma esindusorganisatsiooniks juba palju aastaid. Maie Orav on öelnud "Tants toob välja inimese head emotsioonid ja annab sirge rühi" Tarvanpää on Virumaa Sädeorganisatsioon, kes võimaldab tunda häid emotsioone ja annab sirge rühi ning hea tervise. Tarvanpääta ei kujuta Rakveret ettegi.

MTÜ Rakvere Talupood: Rakvere Talupood on noor, äsja ellu kutsutud organisatsioon. Mõte selline ühing käima lükata on eestvedajatel olnud juba päris ammune. Talupood annab võimaluse linnakodanikel osta kodulähedaste talude toodangut, muuta oma pere toidulaud tervislikumaks. Talupood on pidevas arenemises, nende sortiment laieneb. Alati on poes meeldiv teenindus. See on pood mida julged soovitada sõpradele. Rakvere Talupood väärib Sädeorganisatsiooni tunnustust.

Avalik hääletus on lõppenud, žürii arvamus saab peagi selgeks. Avaliku hääletuse ja žürii koondarvamusest selguvad tulemused.

Sädeinimene ja Sädeorganisatsioon selguvad jaanuaris (planeeritud oli 24. november, kuid olukord meie ümber tingis sädepäeva edasilükkumise).

Uus sädepäeva kuupäeva anname teada uue aasta alguses.

 

Kes on Sädeinimene ja Sädeorganisatsioon 2021?

Taas on käes aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. 

"Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" tunnustuse saaja otsustab avaliku hääletuse ja komisjoni hääletuse koondtulemus lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Oma eelistusest saad teada anda SIIN

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja "Sädepäeval" 24. novembril ja arenduskeskuse kodulehel.

 

Esita oma kandidaat tunnustusele „Sädeinimene“ ja "Sädeorganisatsioon" 2021

Taas on käes aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnustusele „Sädeinimene“ ja "Sädeorganisatsioon" 2021.

Tunnustusele saab esitada Lääne-Virumaal tegutsevaid kodanikke ja organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.

Kandidaate võivad esitada kõik eraisikud ja organisatsioonid. "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" tunnustuse saaja otsustab avaliku hääletuse ja komisjoni hääletuse koondtulemus lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 20. oktoobriks 2021.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja "Sädepäeval" 24. novembril ja arenduskeskuse kodulehel.

Nominente saad esitada SIIN.

Sädeinimene 2020 

Lii Undusk ja Ivo Leek

Nominendid olid:

 • Alge Sard
 • Eliko Kajak
 • Ivo Leek
 • Lii Undusk
 • Margus Punane
 • Robin Täpp
Sädeinimene 2020 Lii Undusk

Lii Undusk on Võsu MTÜ Eakate Selts Meelespea juht viimased 5 aastat, aktiivne seltsi liige aga juba 26 aastat. Seltsi liikmeid on Võsult ja Võsu ümbruskonna küladest kokku 74. Seltsi tegevus on väga aktiivne, aastas üle 30 ühisürituse, mis kõik Lii poolt organiseeritud. Lii on ka MTÜ Rannaklubi eestvedaja, korraldab Võsul koos oma meeskonnaga kultuuriüritusi täiskasvanutele ja lastele. Regulaarsed üritused on mälumängusari Võsu Pähkel ning kohvik-teatri üritused. Teda jagub kõikjale, igal pool on ta ühtmoodi särasilmne ja toimekas. Kogu elu on olnud ta aktiivne isetegevuslane, hetkel tantsib kahes rahvatantsurühmas. Võsu Rannamemmede rühmas juba ka 26.aastat ning lisaks Võhma naistantsurühmas Krõtake. Kohalike elanike poolt on ta valitud Võsu kandikogu liikmeks. Tema aktiivne tegutsemine mitmes valdkonnas ja uute ideede algatamine on toonud kogukonna liikmeid ühistegevusse kaasa lööma ja liitnud palju erinevaid sektoreid koostööks.
Sädeinimene 2020 Ivo Leek
Ivo on Lääne-Virumaal tegutsev kodanik, kes on oluliselt aidanud kaasa kodanikuühenduse loomisele (MTÜ Rõõmutehas, MTÜ Seiklusmatkad), tulemuslikule käivitamisele ja tegevuses hoidmisele (MTÜ Karakter), erinevate sektorite koostööle ning arengule Lääne-Viru maakonnas. Ivo tegevuste hulgas saab nimetada koostöö algatamist, tulemuslikku koostööd nii riiklikul kui rahvusvahelisel tasandil, harrastusteatritele lavavõitluse õpetuse toomist Rakverre, suvelavastuse korraldamist Rakveres “Ivo Schenkenberg ja Hannibali rahvas”. Ivo on aktiivne kogukondlikel üritustel kaasates noori, linna noorsootöö teemades ja arengus kaasarääkiv . Inimene, kes vedanud harrastusteatri missiooni, selle inimesi, koostööpartnereid ja huvilisi läbi mitmete aastate. Ivo on küttevaldkonnas tegutsev ettevõtja, kes pakub kogukonda kodusooja ja oma vabatahtliku panusega kultuurimaastikul hingesooja, ta ei tee seda tuluteenimise ega leiva lauale toomise eesmärgil.

Meediakajastused:

https://virumaateataja.postimees.ee/7122357/eriline-aasta-andis-kaks-sadeinimest

 

Sõbralik omavalitsus 2020 on Vinni vald

"Sõbralik omavalitsus 2020" hindajaid oli pea pooltuhat. Kaalutud keskmise hinde põhjal oli kõrgeim hinne Vinni vallal.

Palju õnne Vinni vald - Sõbralik omavalitsus 2020

Kodanikuühenduste tunnustusõhtu

Tulenevalt olukorrast ja kehtivatest normidest traditsioonilist Kodanikuühenduste tunnustusõhtut sel aastal ei toimu. Erilisel aastal saavad Sädenominendid tunnustatud erilisel viisil, privaatselt ja reeglitele vastavalt. Kes on "Sädeinimene 2020" anname avalikult teada pärast nominentide tunnustustamist. 

Sädeinimene 2020 on...

Sädeinimese valimisel saab igaüks kaasa aidata. Esitatud nominentide seast selgub sädemete säde avaliku hääletuse ja žürii hinnangu koondtulemusena.

"Sädeinimene 2020" hääletus on avatud SIIN kuni 08. novembrini 2020.

Statuudiga saab tutvuda SIIN.

Sädeinimene kuulutatakse välja Kodanikupäeval 26. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul Sõmeru Keskusehoones ja arenduskeskuse kodulehel.

Aastal 2020 valime "Sõbralik omavalitsus" kodanikuühendustele.

Aastal 2020 on võimalus kõigil Lääne-Virumaal tegutsevatel vabaühendustel hinnata enda tegutsemispiirkonna omavalitsust

Tunnustus „Sõbralik omavalitsus“ saaja selgub avalikul hääletusel. Hinnata saab 1- 10 punktisüsteemis. Vastajate hinnetest kujuneb keskmine hinne ja keskmiste hinnete põhjal moodustatakse paremusjärjestus. Omavalitsuse tabelisse pääsemise aluseks on vähemalt 10 hindajat (väiksema hindajate hulga puhul keskmist hinnet ei arvutata) ja hinne on üle keskmise (suurem kui 6). Avalik hääletus toimub veebikeskkonnas.

"Statuudiga saab tutvuda SIIN.

"Sõbralik omavalitsus" hääletus on avatud SIIN kuni 08. novembrini 2020.

"Sõbralik omavalitsus" kuulutatakse välja Kodanikupäeval 26. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul Sõmeru Keskusehoones ja arenduskeskuse kodulehel.

Esita oma kandidaat tunnustusele „Sädeinimene“ 

Taas on käes aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnustusele „Sädeinimene“.

Tunnustusele saab esitada Lääne-Virumaal tegutsevaid kodanikke, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.

Kandidaate võivad esitada kõik eraisikud ja organisatsioonid. "Sädeinimene" tunnustuse saaja otsustab avaliku hääletuse ja komisjoni hääletuse koondtulemus lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 23. oktoobriks 2020.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja Kodanikupäeval 26. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul ja arenduskeskuse kodulehel.

Teisipäeval 26. novembril kuulutati Aseri Vabaajakeskuses välja maakonna "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon".

Sädeinimene nominendid:

 • Teno Kongi
 • Anzela Aleksejeva
 • Helmi Urbalu
 • Piret Laidroo
 • Marko Torm
 • Keio Soomelt
Sädeinimeseks pärjati Piret Laidroo

 

Piret on maakonnas väga oluline inimene. Nii suured kui väikesed saavad tohutu kasu Pireti eksisteerimisest. Miks eksiteerimisest? Sest tema 24/7 on täidetud tugevast missioonitundest ja töötahtest. Kõrvalt paistab, et see justkui ongi tema elu mõte. Millega Piret tegeleb? Piret viib meie lapsed, meie noored ja meie muud huvilised metsa ja muudesse keskkonnahariduslikesse kohtadesse. Täiesti oluline osa inimese elus ja arengus, millega kodudes ei jõuta tegeleda. Hea, kui selleks on keegi, kes meiega toimetab turvaliselt ja läbimõeldult loodusläheduse mitte kaotamiseks. Üks projekt ajab teist taga - Piret on nende kõigi algataja, kirjutaja ja läbiviija. Piret on meie metsade säde - kes sütitab inimesi loodusega ühte hoidma. Piret on nakatanud inimesi lugu pidama seiklusest, matkamistest, loodusseiklusmängust Geopeitus. Iga retk Piretiga on täis ootamatuid seikluseid. Lisaks on Piret meieni toonud uue armastuse - Keri saare. Pireti kaudu on paljud meie noored sel saarel vallutajad olnud (koristuspäevad, kunstilaager, noortelaager, piknikud) ja paljudes huvi tekitanud. Piret on tunnustamisvääriline just tema enda pärast ja sellest, et tema algatus ja tahe teha on tugevas seoses missioonitundega mitte palgatööga. See ongi asja mõte!

Sädeorganisatsioon nominendid:

 • Kadrina Tuletõrjeseltsi Naissalk
 • Rakvere Vabakooli Selts
 • Roela Kodukant MTÜ
Sädeorganisatsiooniks pärjati Rakvere Vabakooli Selts 

Eelmisel aastal renoveeriti Pika tänava koolimaja, sel aastal lasteaia hoone ja klassiruumid Vallikraavi tänaval . Selleks, et meie linnas oleks kõigil lastel sobiv koht õppimiseks ja kasvamiseks, on paljud inimesed selles seltsis ja lihtsalt vabatahtlikena suurepärast tööd teinud. Lapsed on õhinas, vanemad on rahul, õpetajad rõõmsad. Selles koolis, lastehoius on lisaks kõigile õpilastele, lastele kaasatud ka vanemad. Tõeliselt kaasav haridus kõigile. Ka teistest organisatsioonidest külalisi on alati lahkelt vastu võetud ja oma kogemusi jagatud, inspireerides oma tegevusega nii paljusid inimesi. Elu muutub turvalisemaks ja rahuldust pakkuvamaks siis, kui teeme koostööd ja panustame laste kaudu tulevikku. Selles kogukonnas just nii kõik toimibki.

 

 

Meediakajastused:

Tunnustusõhtust saad lugeda Virumaa Teataja artiklist

Virumaa Teataja pildigalerii on SIIN.

Pikem artikkel Piretist ja Vabakooli Seltsist Virumaa Teatajas.

 


Lääne-Virumaa kodanikeühenduste tunnustusõhtu 26.novembril 2019 kell 16.00 Aseri Vabaajakeskuses  

Tunnustusõhtu toimub Aseri Vabaajakeskuses 26. novembril, kell 16.00.

Tunnustame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" nominente, naudime muusikat, sirutame jalgu, kinnitame keha ja pisut maiustame. Õhtujuht Harald Lepisk aitab meil leida enda sisemine säde ja…  midagi jäägu saladuseks.

Tunnustusõhtul osalemiseks registreeru hiljemalt 19. novembril SIIN.

Liinil Rakvere-Aseri-Rakvere liigub buss, ainult üks kord, ainult 26. novembril! Registreerumislingil saad bussisõidu soovi avaldada.

Kohtumiseni Aseris!

 

Esita oma kandidaat tunnustusele „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“

Sügise saabumisega on käes aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnustusele „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“.

Tunnustusele saab esitada Lääne-Virumaal tegutsevaid kodanikke, MTÜ-sid, kohalikke omavalitsusi või organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.

Kandidaate võivad esitada kõik meie maakonna kodanikud ja organisatsioonid. Tunnuskirja andmise otsustab avaliku hääletuse ja komisjoni hääletuse koondtulemus lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 27. oktoobriks 2019.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja Kodanikupäeval, 26. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul ja arenduskeskuse kodulehel.

 

Neljapäeval 29. novembril kuulutati Läsna Rahvamajas välja maakonna "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon".

"Sädeinimene"2018 nominedid

 • Valentin Kurka
 • Valentina Komarova
 • Ragnar Leppikus
 • Eleriin Miilman
 • Kaire Kutsar 
 • Ene Loo
"Sädeinimene" tiitliga pärjati Kaire Kutsar

Aseri. Alevik maakonnapiiril - ääremaa. Algselt Ida-, nüüd Lääne - Virumaal. Peale tööstuste kadumist alevik hääbus. Tühjad ja lagunevad majad, tööta inimesed. Trööstitu. Aga enam mitte. Täna on Aseris sisenejaid tervitamas galantne vabaajakeskus. Kaire on aastatega räämas spordihoonest tõelise briljandi lihvinud. Tegevusi ja ruumi jagub kõigile. Ja käijaid on.
Kaire on ka Aseri savijooksu hing. Sellel aastal pidasid savijooksjad ettevõtmise XX toimumisaastat. Osalejaid koguni 214. Põnnidest veteranideni.
Kairel on veel üks kirg - lauatennis. Suure pühendumusega on Aseris tema ettevõtmisel korraldatud lauatennise võistluseid. Kohaliku tähtsusega võistlustest maailmatasemeni välja. Kohalikud lauatennisistid on teravamad teravamate seas.
Kairet iseloomustavad järgmised omadussõnad PS! ja need ei ole liialdus - väsimatu entusiasm, piiritu maksimalism, nakatav positiivsus, stabiilne koostöövalmidus, innovatiivsus, jonn, naiselik kavalus ja soov pidevalt "see midagi" ära teha, mis meie elukeskkonda väärtuslikumaks ning elamisväärsemaks muudab.
Vot selline see meie Kaire on. Ereda säraga säde maakonna idanurgas.

"Sädeorganisatioon"2018 nominendid

 • Rakvere Galerii
 • Rakvere Kultuurikeskus 
 • Rakvere Rahvamuusikaansambel "Kungla"
"Sädeorganisatsioon"2018 on Rakvere Galerii

Rakvere Galerii eesmärk on tutvustada Lääne- Virumaa kunstnike ja meie maakonnaga seotud inimeste loomingut. Selle ülesandega on Rakvere Galerii ülihästi juba 20 aastat hakkama saanud. Rakvere Galeriid külastavad nii lasteaialapsed, õpilased kui täiskasvanud. Ning sugugi mitte ainult kunstigurmaanid vaid tavalised inimesed tänavalt. Killukese headust, ilu ja üksteisemõistmist kingib Rakvere Galerii igale külastajale.
Rakvere Galerii korraldab maakondlikke kevad- ja sügisnäitusi ning teemanäitusi. Näituste avamisel on galerii tilluke saal pungil kunstihuvilistest ning alati toimub väike õpetlik loeng või näituse selgitus. Galeristid teevad kiiduväärt tööd, tuues Lääne-Virumaa kunstnike loomingu rahvale lähedale ning võimaldades kunstnikel oma isiknäitusi üles panna ruumirenti maksmata. See on oluline nii kunstnikele kui publikule, kes samuti kunsti nautimise eest piletit lunastama ei pea. Hüüdlause KUNST KUULUB RAHVALE on Rakvere Galeriis saanud tõeliselt hea ja ilusa tähenduse.
Kuna Rakvere Galerii on ka katusorganisatsiooniks maakonna kunstnikele, siis käivad nad aeg-ajal galeriis koos maalimas-joonistamas ning selle tulemusel on juba mitmeid aastaid pandud välja näitus - Meie virulased, kus modellideks on kuulsad ja tunnustatud maakonna inimesed.
Galeristid ise on aga muhedad, sõbralikud ja targad inimesed. Just sellised, kelle kutset kuulatakse, arvestatakse ja hinnatakse.

Õhtut juhtis Üllar Saaremäe ning tuju hoidsid üleval improteater IMPEERIUM ja Läsna-Loobu koor.

Tunnustusõhtu korraldajaks oli Lääne-Viru Arenduskeskus, abilistena Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Rakvere Gümnaasiumi noored kogukonnapraktikandid.

Vabaühenduste tunnustamist rahastab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (SA KÜSK).

 

Lääne-Virumaa kodanikeühenduste tunnustusõhtu 29.novembril 2018 kell 16.00 Läsna Rahvamajas  

Tunnustusõhtu toimub Läsna Rahvamajas 29. novembril, kell 16.00. Vaatame üheskoos improteatri etendust, kuulame kuidas punklaulupeost kasvas luulepidu, laseme võõrustajatel ennast üllatada, tunnustame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" nominente, sirutame jalgu ja kinnitame veidi keha, õhtu lõpetame magusalt. Õhtujuht on Üllar Saaremäe

Ajakava:

 • 16.00 Avasõnad
 • 16.10 Improteater IMPEERIUM
 • 17.00 Sirutuspaus „Kinnitame keha“
 • 17.30 „Punklaulupeost luulepeoks“
 • 18.00 Tunnustame Sädemeid
 • 18.30 Üllatus võõrustajalt
 • 18.40 Magus lõpetus

 

Ootame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" kandidaate.  

Taaskord on kätte jõudnud aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnuskirjadele„Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“.

Tunnuskirjadele saab esitada Lääne-Virumaa kodanikke, MTÜ-sid, kohalikke omavalitsusi või organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.
Kandidaate võivad esitada kõik meie maakonna kodanikud ja organisatsioonid. Tunnuskirja andmise otsustab komisjon lähtuvalt statuudist ja esitatud ettepanekutest.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 28. oktoobriks 2018.
Tunnustuse saajad kuulutatakse välja 29. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul ja arenduskeskuse kodulehel.

Kaoke Kärdi
MTÜ KONSULTANT

KredEx konsultant

KOP menetleja

Tel: +372 58501250
mty@arenduskeskus.ee