2019
2018

Lääne-Virumaa kodanikeühenduste tunnustusõhtu 26.novembril 2019 kell 16.00 Aseri Vabaajakeskuses  

Tunnustusõhtu toimub Aseri Vabaajakeskuses 26. novembril, kell 16.00.

Tunnustame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" nominente, naudime muusikat, sirutame jalgu, kinnitame keha ja pisut maiustame. Õhtujuht Harald Lepisk aitab meil leida enda sisemine säde ja…  midagi jäägu saladuseks.

Tunnustusõhtul osalemiseks registreeru hiljemalt 19. novembril SIIN.

Liinil Rakvere-Aseri-Rakvere liigub buss, ainult üks kord, ainult 26. novembril! Registreerumislingil saad bussisõidu soovi avaldada.

Kohtumiseni Aseris!

 

Esita oma kandidaat tunnustusele „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“

Sügise saabumisega on käes aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnustusele „Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“.

Tunnustusele saab esitada Lääne-Virumaal tegutsevaid kodanikke, MTÜ-sid, kohalikke omavalitsusi või organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.

Kandidaate võivad esitada kõik meie maakonna kodanikud ja organisatsioonid. Tunnuskirja andmise otsustab avaliku hääletuse ja komisjoni hääletuse koondtulemus lähtuvalt esitatud ettepanekutest. Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 27. oktoobriks 2019.

Tunnustuse saajad kuulutatakse välja Kodanikupäeval, 26. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul ja arenduskeskuse kodulehel.

 

Neljapäeval 29. novembril kuulutati Läsna Rahvamajas välja maakonna "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon".

"Sädeinimene"2018 nominedid

 • Valentin Kurka
 • Valentina Komarova
 • Ragnar Leppikus
 • Eleriin Miilman
 • Kaire Kutsar 
 • Ene Loo
"Sädeinimene" tiitliga pärjati Kaire Kutsar

Aseri. Alevik maakonnapiiril - ääremaa. Algselt Ida-, nüüd Lääne - Virumaal. Peale tööstuste kadumist alevik hääbus. Tühjad ja lagunevad majad, tööta inimesed. Trööstitu. Aga enam mitte. Täna on Aseris sisenejaid tervitamas galantne vabaajakeskus. Kaire on aastatega räämas spordihoonest tõelise briljandi lihvinud. Tegevusi ja ruumi jagub kõigile. Ja käijaid on.
Kaire on ka Aseri savijooksu hing. Sellel aastal pidasid savijooksjad ettevõtmise XX toimumisaastat. Osalejaid koguni 214. Põnnidest veteranideni.
Kairel on veel üks kirg - lauatennis. Suure pühendumusega on Aseris tema ettevõtmisel korraldatud lauatennise võistluseid. Kohaliku tähtsusega võistlustest maailmatasemeni välja. Kohalikud lauatennisistid on teravamad teravamate seas.
Kairet iseloomustavad järgmised omadussõnad PS! ja need ei ole liialdus - väsimatu entusiasm, piiritu maksimalism, nakatav positiivsus, stabiilne koostöövalmidus, innovatiivsus, jonn, naiselik kavalus ja soov pidevalt "see midagi" ära teha, mis meie elukeskkonda väärtuslikumaks ning elamisväärsemaks muudab.
Vot selline see meie Kaire on. Ereda säraga säde maakonna idanurgas.

"Sädeorganisatioon"2018 nominendid

 • Rakvere Galerii
 • Rakvere Kultuurikeskus 
 • Rakvere Rahvamuusikaansambel "Kungla"
"Sädeorganisatsioon"2018 on Rakvere Galerii

Rakvere Galerii eesmärk on tutvustada Lääne- Virumaa kunstnike ja meie maakonnaga seotud inimeste loomingut. Selle ülesandega on Rakvere Galerii ülihästi juba 20 aastat hakkama saanud. Rakvere Galeriid külastavad nii lasteaialapsed, õpilased kui täiskasvanud. Ning sugugi mitte ainult kunstigurmaanid vaid tavalised inimesed tänavalt. Killukese headust, ilu ja üksteisemõistmist kingib Rakvere Galerii igale külastajale.
Rakvere Galerii korraldab maakondlikke kevad- ja sügisnäitusi ning teemanäitusi. Näituste avamisel on galerii tilluke saal pungil kunstihuvilistest ning alati toimub väike õpetlik loeng või näituse selgitus. Galeristid teevad kiiduväärt tööd, tuues Lääne-Virumaa kunstnike loomingu rahvale lähedale ning võimaldades kunstnikel oma isiknäitusi üles panna ruumirenti maksmata. See on oluline nii kunstnikele kui publikule, kes samuti kunsti nautimise eest piletit lunastama ei pea. Hüüdlause KUNST KUULUB RAHVALE on Rakvere Galeriis saanud tõeliselt hea ja ilusa tähenduse.
Kuna Rakvere Galerii on ka katusorganisatsiooniks maakonna kunstnikele, siis käivad nad aeg-ajal galeriis koos maalimas-joonistamas ning selle tulemusel on juba mitmeid aastaid pandud välja näitus - Meie virulased, kus modellideks on kuulsad ja tunnustatud maakonna inimesed.
Galeristid ise on aga muhedad, sõbralikud ja targad inimesed. Just sellised, kelle kutset kuulatakse, arvestatakse ja hinnatakse.

Õhtut juhtis Üllar Saaremäe ning tuju hoidsid üleval improteater IMPEERIUM ja Läsna-Loobu koor.

Tunnustusõhtu korraldajaks oli Lääne-Viru Arenduskeskus, abilistena Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Rakvere Gümnaasiumi noored kogukonnapraktikandid.

Vabaühenduste tunnustamist rahastab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (SA KÜSK).

 

Lääne-Virumaa kodanikeühenduste tunnustusõhtu 29.novembril 2018 kell 16.00 Läsna Rahvamajas  

Tunnustusõhtu toimub Läsna Rahvamajas 29. novembril, kell 16.00. Vaatame üheskoos improteatri etendust, kuulame kuidas punklaulupeost kasvas luulepidu, laseme võõrustajatel ennast üllatada, tunnustame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" nominente, sirutame jalgu ja kinnitame veidi keha, õhtu lõpetame magusalt. Õhtujuht on Üllar Saaremäe

Ajakava:

 • 16.00 Avasõnad
 • 16.10 Improteater IMPEERIUM
 • 17.00 Sirutuspaus „Kinnitame keha“
 • 17.30 „Punklaulupeost luulepeoks“
 • 18.00 Tunnustame Sädemeid
 • 18.30 Üllatus võõrustajalt
 • 18.40 Magus lõpetus

 

Ootame "Sädeinimene" ja "Sädeorganisatsioon" kandidaate.  

Taaskord on kätte jõudnud aeg oma maakonna sädemeid meeles pidada ja tunnustada. Lääne-Viru Arenduskeskus ootab kandidaate tunnuskirjadele„Sädeinimene“ ja „Sädeorganisatsioon“.

Tunnuskirjadele saab esitada Lääne-Virumaa kodanikke, MTÜ-sid, kohalikke omavalitsusi või organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut.
Kandidaate võivad esitada kõik meie maakonna kodanikud ja organisatsioonid. Tunnuskirja andmise otsustab komisjon lähtuvalt statuudist ja esitatud ettepanekutest.

Tunnustuse ettepanek esitada SA Lääne-Viru Ettevõtlus- ja Arenduskeskusele hiljemalt 28. oktoobriks 2018.
Tunnustuse saajad kuulutatakse välja 29. novembril kodanikuühenduste tunnustusõhtul ja arenduskeskuse kodulehel.

Kaoke Kärdi
MTÜ KONSULTANT
Tel: +372 58501250
mty@arenduskeskus.ee