Koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds teine hooaeg

Koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds teine hooaeg sai alguse avaüritusega 24.novembril 2016 ja lõppes 21. aprillil särava finaaliga!

Kahe suursündmuse vahele jäi koolitusprogramm maakondades. Sellel aastal olid konkursi läbiviimisesse kaasatud ka koolinoored Lääne-Virumaalt. Üheskoos osaleti võistkondade äriideesid lihvivatel koolituspäevadel neljal korral detsembrist märtsini. Koolituste läbiviimist koordineeris Lääne-Viru Arenduskeskus ja koolituspäevade läbiviimist toetas Euroopa Regionaalarengu fond.

Finaali pääsemiseks esitasid oma äriideed Tapa Gümnaasiumi, Rakvere Reaalgümnaasiumi, Sõmeru Põhikooli ja Tamsalu Gümnaasiumi tiimid. Finaali pääses maakonnast Tamsalu Gümnaasiumi tüdrukute võistkond Lacos. Tüdrukud said viimase, finalistidele suunatud esinemiskoolituse Tallinnas, Mektory keskuses. Finaalis võitis Lacos publiku preemia (loe uudislugu Virumaa Teatajast siit.)

Loe ka allpoololevat uudislugu, mis pärineb Mektory Tehnoloogiakooli leheküljelt.

 

Bright Minds finaal 2017

Koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds teise hooaja võitis Bracket!


TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli ja Swedbanki koostöös korraldatud äriideede konkursi Bright Minds finaalüritusel 21. aprillil TTÜ Mektory keskuses kaitsesid žürii ees oma äriideid 21 finaali pääsenud koolinoorte meeskonda üle Eesti.

Pärast pikka žürii arutelu selgus Bright Minds võitja, kelleks osutus Pärnumaa Koidula Gümnaasiumi meeskond Bracket, kes leiutas magnetil töötava, lihtsa ja võluva disainiga riidepuu, mis hoiab kapis ka ruumi kokku. Teisele koha saavutas Tallinna 32. Keskkooli meeskond ConnectItFit, kelle veebirakendus aitab trenni teha soovivad inimesed üksteisega kokku viia. Kolmanda koha sai Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi meeskond termosega HeatUP, mis reguleerib joogi temperatuuri vastavalt vajadusele – soe jook püsib soojana või külm jahedana.


Konkursil anti välja ka kolm eriauhinda. Noorimate osalejate eriauhinna viisid koju kolmanda klassi tüdrukud, kes on loonud lindistava kaelakee, kuhu saab salvestada meeldetuletusi endale või vabandusi ja tervitusi, mida öelda sõpradele. TTÜ Mektory tootearenduse auhinna sai Jõgevamaa noor, kes on loonud lihtsatest vahenditest signaalpoi kalameeste abistamiseks võrkude leidmisel ja publiku lemmiku auhinna võitis Tamsalu naiskond Lacos, kes toodab Eestis ainulaadset, laktoosivabal kookospiimal põhinevat süsijäätist.


Lisaks tunnustati ka õpetajaid. Enim meeskondi aitas finaali Järve Gümnaasiumi huvijuht Vaili Talimäe ja õpetaja eripreemia panuse eest programmi pälvis Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Imbi Raudkivi.
Bright Minds konkursi teise hooaja žürii moodustasid: Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak, Swedbank korporatiivpanganduse juht Tauno Vanaselja, Swedbanki autosektori juhataja ja suurkliendihaldur Liisa Suvorova, Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Jaanus Mutli, Magnetic MRO esindaja Riho Jürvetson, start-up TitanGrid asutaja Aleks Koha ja Eesti näitleja ning laulja Kristel Aaslaid.


Konkurssi toetasid lisaks Swedbankile ka Euroopa Sotsiaalfond, Tallinna Ettevõtlusamet, Lux Express, Veebimajutus.ee ja Zoombook. Koolituspäevi aitasid teostada maakondlikud ettevõtlus- ja arenduskeskused.

Kogu finaalürituse fotogalerii on nähtav siit.

     

Helen Karus
NOORTE ETTEVÕTLIKKUSE
PROGRAMMI JUHT
Tel: +372 58811639
helen@arenduskeskus.ee